Festiwal Popularyzatorów Filmowych, czyli trzecia edycja Bytom Film Festivalu

Obie nazwy wskazują na podstawowe dla nas cele: odkrywanie i dzielenie się lokalną śląską kinematografią oraz bezprecedensowe docenienie zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, zajmujących się szeroko pojętą promocją i krytyką kina. Pierwszy wybór motywuje miejsce naszego urodzenia – niezbywalne, wewnętrzne poczucie przynależności i jednoczesne dystansowanie się wobec niego, by dostrzec i opisać czym jest “śląskość” i jak wpływa na twórców i powstałe tutaj filmy. Przyjrzenie się pracy popularyzatorów jest znaczące dla nas jako widzów, gdyż kształtują oni nasze gusta, opinie wpływając na nasz wybór filmów.

Onirica, reż. Lech Majewski
Onirica, reż. Lech Majewski

Tegoroczna formuła przyznawania nagród składa się z dwóch konkursów. Krótkie metraże po raz drugi powalczą o Bytomskie Lwy, wśród których szukamy bezkompromisowych indywidualistów i wyśmienitych reżyserów. Twórcy recenzji, blogów, vlogów i plakatów zostaną ocenieni przez adekwatne Jury oraz przez publiczność i wszystkich zainteresowanych, jako, że głosowanie odbędzie się przez stronę internetową. Wraz z nadejściem II edycji festivalu, zmienia się formuła przyznawania nagród. Poza konkursem filmowym, w którym niezależne produkcje po raz kolejny powalczą o „Bytomskie Lwy”, wyróżniać będziemy przede wszystkim owych, wybitnych animatorów filmowych. Przed nami nowe wyzwania, Bytom Film Festival pomimo nowej formuły, wciąż pozostaje festiwalem reżyserów niepokornych, indywidualistów bezkompromisowych, posługujących się własnym stylem oraz niepowtarzalnym językiem. „Nieważne jak o tobie mówią, ważne żeby mówili” – Podążając za tą myślą, staramy się doceniać tych, którzy realizują swoje własne, wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju recenzje oraz dzieła filmowe. FPF. Bytom Film Festival, swoje istnienie zawdziecza poświęceniu oraz zaangażowaniu wielu osób. Jest i zawsze pozostanie wydarzeniem otwartym, szanującym różnorodność, odrębność oraz wolność twórczą i krytyczną. Jego główną misją jest wspieranie oraz promowanie  środowiska okołofilmowego któremu wszyscy zawdzięczamy wyższą jakość odbioru dziesiątej muzy.

.

Trzecia edycja FPF. Bytom Film Festiwal, odbędzie się między 7 a 9 września 2017 roku!
Wydarzenie odnaleźć można na mapie wybranych festiwali PISF (Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej) oraz na stronie internetowej KIPA (Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych). Recenzje, wideorecenzje, blogi oraz filmy można zgłaszać poprzez formularze zawarte na stronie w zakładce „Konkursy”. Obrazy filmowe można ponadto zgłaszać poprzez portal FilmFreeway.
Czekamy na zgłoszenia i do zobaczenia we wrześniu 2017 roku w Bytomiu!

Made with  in Bytom

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account