Festiwal Popularyzatorów Filmowych Bytom Film Festival to impreza kierowana do profesjonalistów jak i amatorów branży filmowej, a przede wszystkim miłośników kina. Unikając utartych formuł, znanych z powtarzających się festiwali kina awangardowego, Bytom Film gromadzi wokół siebie różnorodne grupy artystów i odbiorców. W ramach tego unikatowego wydarzenia na bytomskich scenach stają blogerzy, recenzenci, twórcy zwiastunów, zaś w centrum pojawiają się sami reżyserzy. Jest to jedyna w Polsce okazja dla młodych popularyzatorów filmowych do zetknięcia się z szeroką widownią oraz zgarnięcia cennych nagród.

 

W festiwalowym konkursie mogli wziąć udział twórcy recenzji oraz blogów poświęconych filmowi. Spośród kilkudziesięciu nadesłanych prac, jury wyłoni trzy najlepsze. Ich twórcy otrzymają statuetkę Bytomskiego Lwa, a także nagrody pieniężne i rzeczowe.

 

Czas trwania festiwalu to trzy dni, wypełnione po brzegi atrakcjami; są to nie tylko tradycyjne pokazy kinowe, ale też seanse plenerowe, spotkania z artystami, warsztaty. Odbędą się oczywiście pokazy filmów zgłoszonych do konkursu w trzech kategoriach: film fabularny, dokument oraz animacja/eksperyment.

 

Na gali otwarcia, 7 września, widzowie zobaczą film dokumentalny BEKSIŃSCY. Album Wideofoniczny. Film został zrekonstruowany z prywatnych i nigdy wcześniej niepublikowanych materiałów z archiwum Beksińskich. Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu. Oprócz tego, w programie tegorocznej edycji znajdują się m.in.:

 

Pokaz filmów Virtual Reality, który odbędzie się w budynku Muzeum Górnośląskiego. Szansa na spojrzenie w przyszłość branży rozrywkowej, przy użyciu najnowszych technologii VR.

 

8 września, godz. 20:00 – Seans “Ziemi Obiecanej” Andrzeja Wajdy w budynku Sądu. Jak w poprzednich edycjach, Bytom Film Festival wychodzi poza tradycyjne sale kinowe. Tym razem organizatorzy oferują pokaz jednego z największych dzieł zmarłego niedawno Andrzeja Wajdy. Projekcja “Ziemi Obiecanej” będzie ukoronowaniem sekcji W hołdzie Mistrzowi, poświęconej pamięci wybitnego reżysera.

 

Pierwszy na Śląsku pokaz filmu “Piotrowsky”. Jest to jednocześnie drugi w Polsce, popremierowy pokaz filmu. “Piotrowsky” to mocna, kontrowersyjna opowieść o śląskim bokserze, w reżyserii Marcina Biegańskiego. Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami oraz osobami zaangażowanymi w powstawanie filmu.

 

Wśród innych atrakcji znajdą się te zapewnione przez partnerów festiwalu. Dzięki współpracy z fundacją Legalna Kultura, imprezę urozmaici nie tylko kultowa już budka do tworzenia zdjęć i gifów, ale przede wszystkim warsztaty z prawa autorskiego oraz legalności kultury w internecie, które poprowadzi specjalista z fundacji, Marcin Kotyła.

 

Gala zamknięcia festiwalu to nie tylko uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu filmowego i popularyzatorskiego. Uświetni ją także pokaz krótkich filmów wyświetlanych podczas festiwalu w Cannes – m.in. “Najlepsze fajerwerki ever” (zdobył dwie nagrody w Cannes) i “Koniec widzenia”.

Logo

Plakat

Zachęcamy do bezpłatnego korzystania z udostępnionych materiałów promocyjnych. W celu uzyskania materiałów promocyjnych w wyższej jakości, prosimy o kontakt z działem medialnym: sabina@festiwalbytom.pl

Made with  in Bytom

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account